Tanker fra blokken (ved Edvardsen i Dokken)

02/05/2011

Yngleplassen på Møhlenpris

Arkivert i: Umerket — eedvardsen @ 11:17

Ordfører,
Vårlyset flommer nå over Bergen by. Lyset gir oss alle litt ekstra energi, og det gjør at vi legger bedre merke til ting vi burde gjort i vinter.

Vindusvask kan være et eksempel.

Her er et annet eksempel:I november avviste flertallet i bystyret, uten befaring, en sak om alternativ tilkomst til Møhlenpris. Bakgrunn for saken var et initiativ fra velforeningen. Det er en stor og daglig bekymring på Møhlenpris knyttet til at den eneste tilkomsten, med bil, til bydelen går mellom skolen, idrettshallen og fortballbanen – altså midt i det som akkurat nå en yngleplass for våryre barn og unge.

Ordfører,
Byråd Rygg skal ha skryt for å delvis ha svart på spørsmålet (via facebook) med at det nevnte området dette vil bli vurdert inn i en kommende plan. Det er bra!

Mitt spørsmål er om Rygg har vurdert kortsiktige og enkle tiltak for å forbedre trafikksikkerheten omkring skolen? (nøkkelord: skilting, mindre omleggingen av kjøremønsteret, merking og enklere fysiske tiltak)?

Legg igjen en kommentar »

Ingen kommentarer så langt.

RSS-strøm med kommentarer til dette innlegget.

Legg igjen et svar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Log Out / Endre )

Twitter picture

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Log Out / Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Log Out / Endre )

Kobler til %s

Theme: Shocking Blue Green. Blogg på WordPress.com.

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.